ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1397/08/18

خبرها » رئیس پدافند غیرعامل: تحریم اینترنت توسط آمریکا و واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح تحلیل غلط است


رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: احتمال تحریم اینترنت توسط آمریکا و طرح واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح شایعه یا تحلیل غلط موضوع است.

 

به گزارش فارس، همایش پدافند غیرعامل امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

 

سردار جلالی در این همایش گفت: با طیفی از تهدیدها در فضای مجازی مواجه هستیم که موضوعات اقتصادی و مردم را مخاطب قرار داده اند.

 

 غلامرضا جلالی در حاشیه همایش پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات درباره احتمال تحریم اینترنت توسط آمریکا و  واگذاری مدیریت اینترنت به نیروهای مسلح، اظهار داشت: هر 2 موضوع شایعه یا تحلیل غلط است.

 

وی توضیح داد: این طرح ساماندهی شبکه‌های اجتماعی نام دارد و مبدأ آن مرکز پژوهش‌های مجلس است که پیشنهاد شده برای واگذاری مجوز به شبکه‌های اجتماعی شورایی متشکل از 13 سازمان از جمله سازمان پدافند غیرعامل تشکیل شود.  

 

جلالی تأکید کرد: بنابراین سازمان پدافند غیرعامل ارائه‌دهنده طرح نبوده است. 

 

وی افزود: همچنین در این طرح موضوع مرزبانی سایبری دیده شده که گیت‌وی اینترنت مرز سایبری کشور را تشکیل می‌دهد؛ همچنان که مرزبانی فیزیکی در اختیار یک دستگاه نیست مرزبانی سایبری نیز تنها در اختیار دستگاه نیست، مرز کشور تنها دست یک نهاد نیست و مرز سایبری نیز دست یک سازمان نخواهد بود. همچنین با توجه به اینکه در فضای سایبر مرزی وجود دارد باید نقش تمامی دستگاه‌های مسئول در این مرزبانی مشخص باشد.

 

جلالی در پاسخ به برخی که می‌گویند مرز دیجیتالی وجود ندارد، گفت: در فضای مجازی دو مفهوم متناقض فضای بی‌مرز و قلمرو دیجیتال مطرح است و تمام کشورها قلمرو سایبری مشخص برای خود دارند و از داده‌های خود حفاظت می‌کنند.

 

جلالی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: با طیفی از تهدیدها در فضای مجازی مواجه هستیم که موضوعات اقتصادی و مردم را به ویژه در شبکه‌های اجتماعی مخاطب قرار داده اند.

 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل اضافه کرد: هم اکنون 95 درصد پول‌ها به عنوان دارایی سایبری و 4 درصد دارایی فیزیکی محسوب می‌شود و حفاظت از پول یک موضوع سایبری است.

 

وی با اشاره به موضوع قطع برق در اهواز گفت: این حادثه نشان‌دهنده میزان وابستگی به برق بود که وجود یک مولد برق اضطراری در زیرساخت‌ها را اثبات کرد و مقرر شد وزارت نیرو در صدور پروانه به اپراتورها، میزان قابل اعتماد بودن شبکه برق را جزو شرایط پیش‌نیاز قرار دهد.

 

*رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات: تمامی ارتباطات بانکی در شبکه ملی اطلاعات قرار گرفت

 

همچنین صادق بیک پور رئیس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم گفت: تمامی ارتباطات بانکی در شبکه ملی اطلاعات قرار گرفت و بررسی ها از تسهیل ارتباطات بانکی حکایت دارد.

 

بیک پور از راه اندازی شبکه رادیوترانک ملی به عنوان شبکه ارتباطی بی‌سیم امن و پایدار در شهر تهران و با هزینه تقریبی ۸ میلیون یورو برای ایجاد شبکه اختصاصی و امن بی‌سیم برای ارگان‌های دولتی نام برد و گفت: شبکه اختصاصی تلفن همراه با همکاری سازمان مدیریت بحران و ارائه سیم کارت‌های چند شماره‌ای و قابلیت استفاده از رومینگ ملی از دیگر خدمات قابل ارائه است.

 

همایش پدافند غیرعامل امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید